مدیریت رنگ و برنامه های RIP

مدیریت رنگ DIGITALA SUBLIMATION COLOR در چاپ متن

آیا متوجه شده اید که رنگ یک تصویر در صفحه رایانه شما هرگز به اندازه بیرون آمدن از چاپگر نیست؟  آنچه در مانیتور میبینید در تکنیک تصعید معتبر نیست و در زندگی واقعی کل فرآیند می تواند هنگام ایجاد تصاویر در تصعید یا چاپ جوهر افشان بسیار ناامید کننده شود. خوب است که روی صفحه نمایش رایانه به عنوان خروجی یکسان باشد ، اما این طور نیست زیرا مانیتور و چاپگر با استفاده از دو روش کاملاً متفاوت ، رنگ ایجاد می کنند.

نرم افزار ریپ - ICC - زیروپلاس
کالیته

مانیتور کامپیوتر رنگ را به عنوان نور RGB (قرمز ، سبز ، آبی) ساطع می کند. اگرچه همه رنگهای طیف مرئی با ترکیبی از نور قرمز ، سبز و آبی ایجاد می شوند ، مانیتورها فقط می توانند طیف مرئی را در طیف محدودی از  آرایه ها به نمایش بگذارند.

اگرچه مانیتورها از نور ساطع می کنند ، کاغذ جوهر برخی از طول موج را جذب یا بازتاب می کند. رنگدانه های فیروزه ای ، قرمز و زرد به عنوان فیلتر عمل می کنند و درجه های مختلف قرمز ، سبز و آبی را از نور سفید جدا می کنند تا یک طیف رنگی طیفی انتخابی ایجاد کنند.

دو نمودار در شکل 1 نشان می دهد که فاصله های رنگ تا چه اندازه متفاوت است. این همچنین به توضیح مشکل در تبدیل یک فضای رنگ به دیگری کمک می کند زیرا مانیتورها RGB (قرمز ، سبز ، آبی) هستند و جوهرهای چاپگر CMYK (سایان ، مجنتا ، زرد و سیاه) هستند. بنابراین ، هر تصویری که در رایانه شما نمایش داده می شود باید قبل از شروع مرحله چاپ ،  تبدیل شود.

مانند مانیتورها ، جوهرهای چاپی یک طیف رنگی را تشکیل می دهند که فقط زیر مجموعه طیف قابل مشاهده است ، اگرچه آرایه برای هر دو یکسان نیست. در نتیجه ، همان نقاشی نمایش داده شده بر روی صفحه کامپیوتر ممکن است با ابزار چاپ شده مطابقت نداشته باشد. علاوه بر این ، از آنجا که نوشتن دیجیتال از جوهرهای CMYK استفاده می کند ، نقاشی دیجیتال ، که RGB است ، برای چاپ باید به رنگ های CMYK تبدیل شود.

رنگ ها از مانیتور تا مانیتور و چاپگر تا چاپگر متفاوت است ، به طوری که رنگ ایجاد شده در صفحه چاپی به سیستم رنگی و مدل چاپگر مورد استفاده بستگی دارد نه به رنگ های نشان داده شده در مانیتور. تصحیح رنگ وظیفه تنظیم این تبدیل رنگ برای دستیابی به بهترین کیفیت در یک ماده معین است.

مسائل مربوط به رنگ

یکی از مهمترین جنبه های مدیریت رنگ در چاپ تصعید ، انتخاب چاپگر و جوهر است. امروزه ، چاپگرها می توانند برای چاپگرهای رومیزی و بسیاری از مارک های دیگر ، سیستم عامل های ریکو و اپسون را انتخاب کنند. چاپگرهای ریکو چهار تنظیمات رنگی (CMYK) دارند ، در حالی که چاپگرهای مارک Epson دارای چهار تنظیم (CMYK) ، شش (CMYKLcLm) ، هفت (CMYKMkPkR) یا حتی هشت (CMYKLcLmLkLLk) تنظیمات رنگی هستند.

پیش از این ، تصور می شد فقط چاپگرهای شش یا هشت رنگی رنگ و دقت مورد نیاز عکاسان حرفه ای را برآورده می کنند. با این حال ، با وجود جوهرهای امروز و نرم افزار مدیریت رنگ ، حتی یک چاپگر سطح ورودی نیز می تواند نتایج چشمگیری را به بار آورد.

سه روش اصلی مدیریت رنگ برای تصعید رنگ وجود دارد. پروفایل های ICC (Consortium International Color) ، نرم افزار RIP (پردازش تصویر پیکسل) (Ergosoft ) و درایورهای چاپی سفارشی. اگرچه این سه روش جنبه های مشابهی دارند اما اختلافاتی وجود دارد.

مشخصات ICC یک فایل نرم افزاری است که وقتی رنگی روی صفحه رایانه انتخاب می شود ، رنگ مشخص شده را به طور مناسب و دقیق به مواد می دهد. شما می توانید از این به عنوان یک برنامه تطبیق رنگ فکر کنید ، زیرا رنگ صفحه به ندرت دقیقاً همان رنگ خروجی را می دهد. در این روش ، پروفایل پیوندی بین رنگ خاص نمایشگر و رنگ خروجی خاص ایجاد می کند. نمایه تغییر رنگ نمی دهد. خروجی صحیح برای ورودی مشخص شده ارائه می دهد.

برای استفاده از این روش ، باید از یک نرم افزار سازگار با ICC (به عنوان مثال Photoshop ، Corel , و معروف Ergosoft ) استفاده شود. نمایه در مرحله خروجی چاپ قرار می گیرد و درایور چاپگر سازنده (OEM) روی گزینه yok no تنظیم رنگ تنظیم می شود. این تنظیم به درستی رنگ تصویر را تنظیم می کند و سپس بدون تأثیر بیشتر رنگ ها ، داده ها را به چاپگر می فرستد.

نرم افزار ریپ

با این حال ، پروفایل های تصحیح رنگ در ارتباط با تصعید رنگ نیز دارای مشکلات ذاتی هستند. هنگامی که یک چاپگر در شکل گیری پروفایل عادی نمونه رنگی آزمایش را منتشر می کند ، نرم افزار پروفایل می داند که چگونه رنگ ها را تنظیم کند تا رنگ های صحیح را تولید کند. هنگامی که انتقال تصعید رنگ به مواد فشرده می شود ، جوهر به گاز تبدیل می شود و در این حالت ، رنگ ها خاصیت آنها را تغییر می دهند. این تغییر کاملاً قابل تلفظ است (برای مثال ، برخی از رنگهای آبی بر روی کاغذ به رنگ سبز ظاهر می شوند) و بنابراین نمی توان پیش بینی کرد که آیا نوشتن صحیح است تا زمانی که به بستر نهایی تعبیر نشود صحیح است. بنابراین ، متقاضی تصعید ، پروفایل های خاصی ایجاد می کند که مطابق با رنگ صفحه نمایش ، به جای رنگ جوهر ، با رنگ نهایی تصعید شده مطابقت دارد.

کاربران باتجربه تر ممکن است بخواهند از نرم افزار RIP – Ergosoft که دارای پروفایل ICC است برای مدیریت رنگ ها استفاده کنند. به عبارت ساده ، نرم افزار RIP تصویر را به نقاط جداگانه (با پیکسل) تبدیل می کند و پرونده های پیکسلی را به چاپگر می فرستد. روند ایجاد پروفایل های ICC از ابتدا بسیار زمانبر است و نیاز به درک خوبی از علم رنگ دارد و به خودی خود یک هنر است.

همچنین نرم افزار RIP وظایف گردش کار مانند لانه سازی تصاویر و گروه بندی یا صف بندی صف ها را برای نوشتن انجام می دهد. نرم افزار RIP از برخی شرکت های نرم افزاری از جمله CADLink ، Ergosoft ، Wasatch و ONXY در دسترس است و دامنه قیمت آن از 1000 تا 5000 دلار است.

درایورهای چاپگر سفارشی برنامه های نرم افزاری هستند که دارای تصحیح رنگ در سیستم کنترل چاپگر نصب شده اند. مزیت این روش این است که می تواند از نرم افزارهای سازگار با ICC (به عنوان مثال ، Paint Shop Pro ، Print Shop) و همچنین اصلاح رنگ در مرحله درایور چاپگر استفاده کند. علاوه بر این ، این روش نسبت به مشخصات ICC ساده تر است و به مهارت های فنی کمتری نیاز دارد.

چنین نرم افزاری پالت رنگ را به برنامه گرافیکی اضافه می کند تا کاربر بتواند هنگام کار روی تصاویر ، رنگ ها را از پالت انتخاب کند. کارشناسان تصعید می توانند بررسی کنند که آیا رنگ “نهایی” صحیح در طول فرآیند تولید تصعید به طور مداوم تولید می شود یا خیر.

در صورت استفاده از پروفایل ICC یا درایور چاپگر سفارشی ، به کاربر توصیه می شود کل پالت را به زیر لایه سفید خالص چاپ و تصعید کند و این نمودار رنگی را به عنوان یک مرجع بصری حفظ کند.

جدول چاپ شده در شکل 2 رنگ کامل تولید شده توسط تصعید (از جمله تنظیمات RGB) را نشان می دهد. بنابراین ، طراح گرافیک در هنگام انتخاب رنگ های مناسب برای تصویر تولید شده ، از مرجع مناسبی برخوردار است. اگرچه رنگ ها مانند آخرین بستر روی صفحه ظاهر نمی شوند ، در حالی که رنگ های مورد نظر از جدول انتخاب می شوند ، صرف نظر از رنگی که در مانیتور کامپیوتر ظاهر می شود ، هر بار خروجی مناسب است.

کنترل

در چاپ تصعید ، ساده ترین و مهمترین قانون مدیریت رنگ ، ثبات است. بستر در بسیاری از عناصر متغیر ، انتخاب کاغذ تصعید ، زمان فشار ، دما و تغییر فشار بر خروجی نهایی تأثیر می گذارد. بنابراین برای دستیابی به نتایج مطلوب باید آزمایش و آزمایش به صورت ضروری انجام شود و سپس استانداردهایی که باید اعمال شود تعیین شود. لازم به ذکر است که تغییر در استانداردها باعث تغییر ظاهر و کیفیت محصول نهایی نیز می شود.

اگرچه تطبیق رنگ و تصحیح رنگ برای دانش آموزان جدید تصدیق کاری دشوار است ، اگر واقعاً بدانید که مشکلات چیست ، مدیریت این مشکلات غیرممکن نیست.

ممکن است در این باره به عنوان ترجمه از یک زبان به زبان دیگر فکر کنید. در ترجمه ، همه کلمات همیشه معادل دقیقی ندارند ، اما اگر می فهمید که پیام باید چه باشد ، می توانید کلمات لازم را برای رسیدن به نتیجه مطلوب ایجاد کنید.

رنگ ادراکی است که وقتی نور به شکلی متفاوت به شبکیه چشم می رسد ، رخ می دهد. این درک به دلیل تأثیر نور بر روی مواد متفاوت است و تا حدودی جذب و تا حدودی منعکس شده است که به آن رنگ یا رنگ گفته می شود. اگر تمام طول موج به طور همزمان به چشم ما برسد ، ما این را سفید می دانیم و اگر نوری به آن نرسد ، آن را سیاه می دانیم. چشم انسان می تواند طول موج های بین 380 نانومتر و 780 نانومتر را تشخیص دهد ، بنابراین به این قسمت از طیف الکترومغناطیسی نور مرئی گفته می شود.

اگرچه معمولاً رنگها با قیاس صوتی نازک و ضخیم که با گوشهایمان می شنویم ساخته می شوند ، در عین حال ، فرکانس های نوری که به طور همزمان می آیند از کانالهای مختلف قابل تشخیص نیستند (به عبارت دیگر ، تجزیه و تحلیل فرکانس چشم قابل انجام نیست). بنابراین ، اگرچه صداهای نازک و ضخیم را به طور همزمان و بدون مخلوط کردن آنها می شنویم ، فقط می توانیم ترکیبی از فرکانس های مختلف نور را بفهمیم ، زیرا هیچ “ifin چند منظوره” برای چشم ما وجود ندارد. مدلهای رنگی مختلفی برای توضیح این اصل یا استفاده از آن در کاربردهای عملی ایجاد شده است.

تأثیر رنگها در پراکندگی

رنگ میانی حاصل از مخلوط دو رنگ اصلی مکمل رنگ اصلی است که به مخلوط اضافه نمی شود. قرمز برای سبز ، نارنجی برای آبی ، زرد برای رنگ مکمل بنفش. در عین حال ، این رنگهای متضاد هنگام استفاده از هم تعادل ایجاد می کنند.

زرد : درخشان ترین رنگ. او برای توجه فریاد می زند؛ بنابراین رنگ زرد در چراغهای هشدار ارجح است. علاوه بر این ، به دلیل جذابیت آن ، کابین ها در جهان زرد هستند. رنگ های غالب پاییز زرد و زرد-نارنجی است که احساسات ما را به خود جلب می کند و جذابیت خاصی دارد. از شادی بگو. هوش زرد همچنین در مورد ظرافت و عملی بودن است. این معنایی دارد که منعکس کننده زندگی اجتماعی و همکاری مشترک است. این نماد گذرا است. رنگ زرد نیز رنگ غم و اشتیاق است. امکان مشاهده هر رنگی با تمام زیبایی غم انگیز پاییز وجود دارد.

تاثیر رنگ ها در پراکندگی

قرمز : رنگ قرمز با طولانی ترین طول موج ، به ویژه هنگامی که از یک پس زمینه تاریک استفاده می شود ، آنقدر شدید است که حتی یک لکه قرمز ریز در یک تصویر بر هر جنبه ای از تصویر تأثیر می گذارد. این رنگ رنگی است که مربوط به نشاط و پویایی است. این نشان دهنده خوشبختی است. رنگ قرمز ، از نظر جسمی؛ حمله ، نشاط و زمینه عاطفی. عزم و اراده را نشان می دهد که شغل را تا انتها می گیرد. اشتها به همین دلیل است که بیشتر شرکت های مواد غذایی جهان از آرم خود از رنگ قرمز استفاده می کنند. فشار خون را افزایش می دهد ، جریان خون را تسریع می کند. یک باور غلط وجود دارد؛ گاوها قرار است به قرمز حمله کنند. با این حال ، گاوها کور رنگی هستند. نه به رنگ قرمز بلکه پارچه تیره ای که بر روی آنها می چرخد حمله می کند.

PINK : رنگ صورتی به دست آمده توسط ترکیبی از رنگ قرمز و قرمز نشاط مانند قرمز را نشان می دهد اما نرم تر است. آبی رنگ مردان است و صورتی رنگ رنگ زنان است. رنگی که باعث شادی و خوشبختی می شود ، صورتی نیز رنگ رویاها و عشق است.

آبی : آبی رنگ غالب جهان است. استراحت و انفعال را توصیف کنید. در هنگام استفاده از رنگ های تیره یا هنگام استفاده شدید در رنگ های تیره یا مخلوط کردن با رنگ سفید ، باعث ایجاد آرامش بخش و آرام بخش می شود. آبی نماد آسمان و افق های گسترده ، دریا است. این مخفف بی نهایت و دوراندیشی است. این نشان دهنده صلح و آرامش است. اعراب معتقدند که آبی جریان خون را کند می کند ، بنابراین مهره شر شیطان به رنگ آبی است. برای کاهش خودکشی در غرب ، پاهای پل خود را به رنگ آبی رنگ می کنند. در مدارس با دیوارهای آبی ، کودکان کمتر بدبخت به نظر می رسید.

سبز : سکوت را توصیف می کند. اندام قلب که یکی از ارگان هایی است که از نظر عاطفی بیشتر بر ما تأثیر می گذارد ، تصور می شود که در میدان انرژی ساطع شده توسط این رنگ قرار دارد. این رنگ طبیعت و بهار است. این رنگ است که اعتماد به نفس می بخشد. بنابراین در آرم بانکها رنگ غالب است. سبز باعث ایجاد خلاقیت می شود. به همین دلیل است که در آشپزخانه های بزرگ رستوران سبز ترجیح داده می شود. همچنین به دلیل ویژگی سبز آرامش بخش آن در بیمارستان ها استفاده می شود. مشخص شده است که مردم در منطقه سبز از ناراحتی معده کمتری رنج می برند.

MOR : کوتاهترین بنفش طول موج اشراف به عنوان gele- neksel همراه است. همچنین به نزدیکی و زیبایی اشاره دارد. مدتهاست که آخرین مرحله از عظمت و تجمل محسوب می شود. تاریخ ثبت می کند که طبقات بالاتر و اعضای کاخ همیشه به رنگ بنفش بودند. مشخص شده است که مردم از ناخودآگاه وحشت می کنند زیرا احساسات عصبی را آشکار می کنند. این رنگی است که خودکشی ها دوست دارند.

رنگهای خنثی رنگهای خنثی مانند سفید ، سیاه و سرب هستند. آنها به دستیابی به انواع مختلف رنگ ها به جای ویژگی خاص رنگ کمک می کنند. رنگ های خنثی تسکین دهنده هستند. این یک حس دلچسب و جلوه های بالغ دارد. از این میان ، رنگ سیاه ، عمق و سفید تیره باعث ایجاد حس نور ، تمیزی و صمیمیت می شود. با توجه به ویژگی های رنگ ها ، روح انسان از هوای متفاوتی که ایجاد می کند و بازتاب می یابد ، از جهات مختلفی تحت تأثیر قرار می گیرد. در عوض می تواند به آرامش ، آسایش و آرامش و همچنین بدبینی منجر شود. علاوه بر این ، تأثیر رنگها بر ما؛ بستگی به وضعیت خاص ما ، روحیه ما و واکنشهای فعلی شرایط طبیعی دارد.

انتخاب برنامه RIPT RIP – Ergosoft

انتخاب
نرم افزار RIP – Ergosoft مناسب برای چاپ دیجیتال پارچه .

فکر می کنید زمان آن رسیده که به چاپ دیجیتال پارچه بروید. شما در حال حاضر به دنبال راهی برای رشد شغل خود هستید ، خواه ارائه دهنده خدمات چاپ دیجیتال یا تجارت چاپ سنتی نساجی باشید. در عین حال ، شما می خواهید با تولید کارآمد نمونه ها و مشاغل کوتاه مدت که تا حد ممکن با فرآیندهای تولید سنتی نساجی سازگار باشد ، مرتباً با نیازهای مشتری همگام باشید.

هنگام ارزیابی چاپ پارچه دیجیتال ، حتماً در مورد چاپگر و قابلیت های آن ، انواع پارچه دیجیتال و جوهر کاوش می کنید تا اطمینان حاصل کنید که از شرایط تجاری شما برخوردار است. با این حال ، نرم افزار RIP (پردازنده تصویر پیکسل) اغلب در فرایند تصمیم گیری نادیده گرفته می شود. انتخاب RIP مناسب می تواند شما را در چاپ دیجیتال پارچه دیجیتال کارآمد و موفق جلوه دهد.

این بسته به عنوان یک راه حل کامل و یکپارچه کامل ارائه شده توسط فروشندگان ، از جمله نرم افزار فعلی ، چاپگر ، جوهر و RIP موجود است. در حالی که ورود به محیط دیجیتال بسیار آسان است ، بسته های موجود در مفهوم یک اندازه یا عدد متناسب با همه »می تواند انتخاب شما و پتانسیل رشد کسب و کار شما را محدود کند. نرم افزار RIP ارائه شده در این بسته ها محدود است و اغلب فقط روی یک یا تعداد محدودی از چاپگر کار می کند. “لار سیستم باز” به شما امکان می دهد بهترین راه حل ممکن را برای نیازهای شغلی خود انتخاب کنید.

کیفیت نرم افزار RIP مستقیماً کیفیت خروجی را تعیین می کند. نرم افزار RIP یک ارتباط مهم بین پرونده های طراحی خلاق (وکتور تصویر یا تصویر پیکسل) و چاپگر شما است. نرم افزار RIP با پردازش انواع مختلف محتوا برای یک محیط نوشتن خاص و انتقال داده های پردازش شده برای خروجی نهایی ، چندین نوع ابزار بازیابی را ارائه می دهد. نرم افزار RIP رنگ ، مدل نمایشگر و وضوح خروجی را تعیین می کند.

انتخاب نرم افزار RIP مناسب

چگونه می توانید نرم افزار RIP مناسب را برای گردش کار پارچه دیجیتال خود انتخاب کنید؟ شما می توانید این شغل را با شرکتی که محصول را ارائه می دهد ، شروع کنید. فروشنده نرم افزار باید از چالش های شغلی و اجرایی شما آگاه باشد و به حفظ و افزایش سودآوری شما کمک کند و به تجارت شما کمک می کند تا در رقابت تفاوت ایجاد کند.

در مورد ویژگی ها و توابع؛ ویژگی های مناسب در وقت شما صرفه جویی می کند ، خطاها را به حداقل می رساند و ضایعات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. قبل از خرید نرم افزار ، سؤالاتی وجود دارد که باید پرسیده شود و مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد از جمله سهولت استفاده ، تخصص در مدیریت رنگ و دانش در مورد الزامات گردش کار. در حال حاضر تعداد زیادی بسته نرم افزاری RIP وجود دارد که برخی از آنها از نظر ویژگی و عملکرد بسیار مشابه هستند. به طور کلی ، نرم افزار RIP برای چاپ دیجیتال مبتنی بر کاغذ طراحی شده است. برای ویرایش چاپ دیجیتال پارچه ، برخی از فروشندگان نرم افزار یک یا دو ابزار لازم را اضافه کردند که آنها را RIP پارچه دیجیتال می نامند.

RIP مناسب باید با چاپ پارچه طراحی شود. آیا محصول برای کارهای پیچیده آسان است؟ ایجاد سناریوهای چاپی سفارشی با جوهرهای خاص و دستیابی به رنگ هایی که به ترتیب و سفارش صحیح تهیه می شوند ، آسان است؟ چگونه می توان در هر کانال جوهر ، میزان اشباع و اشباع رنگ را کنترل کرد ، ضمن اینکه از بهترین کیفیت خروجی خود اطمینان می یابد؟ آیا می توانید از الگوهای مناسب برای جلوگیری از حرکتی که برای برخی پارچه ها دشوار است ، استفاده کنید؟ شما باید اطمینان حاصل کنید که ابزارهایی که هر روز از آنها استفاده می کنید همیشه در دسترس بوده یا یافتن آنها آسان است.

هر پارچه مشکلات خاص خود را دارد ، خصوصاً با توجه به رنگ. هنگامی که می دانید با ترکیب جوهر و پارچه مشخص شده کدام رنگ ها ممکن است ، می توانید انتظارات مناسب را برای مشتریان خود ایجاد کنید. نرم افزار RIP باید دارای ابزارهای قابل فهم و کاربردی آسان برای تصحیح رنگ باشد ، از جمله امکان مطابقت با رنگ های خاص یا مشخص شده قابل اطمینان.
برای راه اندازی و ایجاد پروفایل رنگی (پروفایل های ICC) برای به حداکثر رساندن وسعت رنگ جوهرها نیز به ابزارهای قدرتمند کنترل رنگی نیاز خواهید داشت. کالیبراسیون خودرو یک قدم مهم در دستیابی به بازده مداوم است. شما باید از ابزارهای کالیبراسیون / تنظیم صحیح (تراکم سنج یا اسپکتروفتومتر) و ابزارهای نرم افزاری برخوردار باشید و همیشه باید بتوانید کالیبراسیون کنید. این کار باعث تولید مثل رنگ قابل اطمینان می شود ، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت و کاهش ضایعات و ضایعات از چاپ مجدد می شود. وقتی نرم افزار RIP را با ابزارهای مدیریت رنگ مناسب و تاریخ سازگاری و رنگ سفارشی خریداری می کنید ، از محصول نهایی (خروجی) بهره مند می شوید.
شما باید نرم افزار RIP را در نظر بگیرید که از فرایند طراحی خلاق پشتیبانی می کند و خرابی را کاهش می دهد. آیا این نرم افزار برای انواع مختلف فایل مناسب است؟ آیا به شما امکان می دهد خطاهای ساده را در پرونده های PostScript یا PDF تعمیر کنید بدون اینکه محتوای اصلی را به طراحان ارسال کنید یا سایر برنامه های طراحی را تهیه کنید؟ آیا نرم افزار RIP همچنین می تواند مشکلات اندازه ناشی از کشش یا کشیدن پارچه را در حین کار از بین ببرد؟

بیشتر بسته های نرم افزاری RIP دارای ویژگی هایی هستند که به شما امکان می دهند تنظیمات فرآیند و تنظیمات مربوط به تنظیمات را تنظیم و تنظیم کنید تا از عملکرد بهینه در گردش کاری خاص خود اطمینان حاصل کنید. این ویژگی ها مختص نرم افزار RIP است و برای این تنظیمات باید با فروشنده تماس بگیرید. همچنین نرم افزار RIP باید بتواند به موازات کار شما توسعه یابد. این باید از پرینترهای مختلف پشتیبانی کند و در صورت لزوم از مقیاس پذیری برخوردار باشد. نرم افزار RIP باید از چاپگری که استفاده می کنید بیشترین استفاده را بکند. این باید جریان کاری فعلی را کامل کند و قادر به کار با سیستم های موجود از جمله توانایی تحمل تفکیک دیجیتال از سایر برنامه ها باشد. این نرم افزار باید روی سیستم عامل های PC و Macintosh اجرا شود. اگر از چندین نوع مختلف چاپگر دیجیتال استفاده می کنید ، استانداردسازی را در یک راه حل RIP واحد در نظر بگیرید. گردش کار مداوم در تمام چاپگرهای شما باعث افزایش توان کارایی می شود.

قبل از انتخاب نهایی خود ، آموزش و پشتیبانی را در نظر بگیرید. برای چاپگرها و نرم افزار RIP باید با شرکت های معتبر و تأیید شده تماس بگیرید. بیشتر فروشندگان سخت افزار و نرم افزار نصب می کنند و آموزش و پشتیبانی اولیه را ارائه می دهند. پس از نصب گزینه های پشتیبانی ارائه شده توسط شرکت نرم افزاری RIP را بررسی کنید. آیا فروشنده دسترسی 24/7 به یک پایگاه دانش به طور مرتب به روز شده دارد؟ آیا مشکلات و سوالات را ثبت می کند؟ آیا فروشنده مرکز تماس دارد؟ روند دریافت پشتیبانی با کیفیت چگونه است؟

پس از انتخاب نرم افزار RIP و مدتی از آن استفاده کردید ، باید روشهای بهینه سازی آن را برای افزایش کارآیی جستجو کنید. از همه مهمتر ، بروزرسانی نرم افزار و سخت افزار. پردازش پرونده های محتوا به شدت از سیستم استفاده می کند و به فضای هارد دیسک رایگان و حافظه زیادی احتیاج دارد. این کار را مرتباً بررسی کنید و در صورت لزوم به نسخه جدید بهتر ارتقا دهید.

فرصت های چاپ دیجیتال پارچه

چاپگر و فناوری جوهر یک فناوری سریع و رو به رشد است. سرعت تولید بالاتر است و امکانات رنگ در حال افزایش است. این پیشرفت ها باعث شده است که اقتباس چاپ دیجیتال بسیار جذاب تر شود. آخرین نسخه های نرم افزار RIP بر پشتیبانی از دستگاه های جدید و سیستم عامل های جدید متمرکز شده است. پیشرفت های مدیریت رنگ برای ارائه رنگ های بیشتر و دقت و دقت بهتر انجام شده است. چاپ نساجی دیجیتال یک بازار رو به رشد و با پتانسیل بالا است. با انتخاب ابزارهای مناسب ، می توانید در این بازار به سرعت در حال توسعه موفق شوید.

برخی از برنامه های ریپ.

• Caldera • Cibercat • Wasatch • Ergosoft • معجزه • اونیکس

منبع : https://canapa.com.tr/tr/2017/03/07/renk-yonetimi-rip-programlari/

نرم-افزار

ergosofticcripکیفیت چاپمانیتورنرم افزار ریپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat