چاپ تصعید یا سابلیمیشن برای مبتدیان

با توسعه سریع فناوری چاپ دیجیتال در سالهای اخیر ، روش های چاپ آنالوگ مورد استفاده در گذشته ، به موضوعی از گذشته تبدیل شد. در حالی که قبلاً از پارچه های نساجی برای چاپ روی صفحه نمایش ، رنگرزی ، شستشوی مخصوص و مضراب ، پردازش لیزر ، گلدوزی یا کاربری استفاده می شد ، چاپ تصعید بیشتر با روش های بسیار ساده تر ، قطعات کمتر و دوره های کوتاه تر انجام می شد. . در این روش کلیه پوشاک های آماده ، پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی ، محصولات تبلیغاتی ، محصولات ورزشی ، پرچم ها ، محصولات تبلیغاتی مبتنی بر پارچه مانند چاپ تصویر مورد نظر به راحتی تهیه می شود. و با طیف گسترده ای از رنگ و کیفیت چاپ عکس.

با این حال ، برای کسانی که می خواهند تولید چاپ سابلیمیشن را آغاز کنند و فرصت های شغلی جدیدی ایجاد کرده و به تولیدات سود آورتری دست یابند ، نکات بسیاری وجود دارد. ما همه چیز را از چاپگر گرفته تا برنامه RIP گردآوری کرده ایم تا حداکثر مزایای چاپ تصعید را به سازنده بدست آوریم و به بالاترین کیفیت در محصول نهایی برسیم.

چاپ تصعید یا سابلیمیشن چیست؟

می توان گفت که چاپ تصعید روش انتقال هرگونه طرح بر روی پارچه است. مهمترین ویژگی ای که چاپ تصعید را از سایر روشهای آنالوگ متمایز می کند این است که چاپ دستی تقریبا عکاسی است و این کیفیت به راحتی حاصل می شود. تمام آنچه شما نیاز دارید پارچه است که کاغذ و رنگ را منتقل کنید.

روند چاپ شامل فرایندی است که به عنوان تصعید تامن معروف است. فرایند تصعید تبدیل ماده جامد شیمیایی به فرم مستقیم گاز ناشی از مایع شدن است. بنابراین ، در چاپ تصعید ، فرآیند با انتقال ذرات جامد میکروسکوپی در جوهر به کاغذ انتقال ویژه پوشش داده شده با دستگاه چاپ ویژه انتقال ادامه می یابد. سپس ، هنگامی که این کاغذ روی پارچه گذاشته شده و با حرارت فشرده می شود ، ذرات جامد موجود در جوهر مستقیماً به گاز تبدیل می شوند و به پارچه منتقل می شوند. برای این کار از فشار گرما ، تقویم چرخشی یا کاغذ محافظ مخصوص استفاده می شود. برای انجام این فرآیند ، رنگ باید فقط بر روی پلیمر ، یعنی روی مصنوعی درمان شود. بنابراین چاپ سابلیمیشن روی سطوح دارای الیاف طبیعی مانند پارچه های پنبه 100٪ امکان پذیر نیست.

دستگاه های چاپ انتقال

 

دستگاه چاپ فقط یک قدم در فرایند چاپ تصعید است. پس از چاپ ، تجهیزات فشار گرما برای انتقال تصویر به پارچه لازم است.

همانطور که مشخص است ، ماشین های چاپ انتقال وجود دارد که ویژگی ها و مزایای مختلفی را ارائه می دهند. با این حال ، مهمترین سرمایه گذاری در ماشین آلات با توجه به الزامات برنامه چاپ است. به عنوان مثال ، ماشین های چاپی با فرمت کوچک برای چاپ تعداد کمی و بخش کافی هستند ، در حالی که ماشین های چاپ بزرگ با فرمت بزرگ برای پارچه اثاثه یا لوازم داخلی ، تبلیغات با فرمت بزرگ و محصولات برنامه نمایش و یا برای تولید حجم بالا ایده آل هستند.

برای تصمیم گیری در مورد ماشین صحیح ، فناوری های ویژه ای که توسط سازندگان دستگاه ارائه می شود از اهمیت بالایی برخوردار هستند. نرم افزاری که توسط دستگاه استفاده می شود میزان مصرف رنگ را کنترل می کند و میزان مصرف را در حد مطلوب نگه می دارد. نرم افزار بهترین روش های مدیریت رنگ را برای به دست آوردن رنگهای مناسب ارائه می دهد. دستگاه دارای مکانیزم های کنترل اضافی برای جلوگیری از ریزش چاپ است. دستگاه دارای ویژگی های اتوماتیک است که به حداقل می رسد ، اپراتور چاپ و سیستم های کنترل اتوماتیک که اثرات منفی خطای کاربر را به حداقل می رسانند.

 

شرکت زیروپلاس ماشین آلات چاپ با برند هومر و اکسیا  رو پیشنهاد میکند  که هر کدام با مدل های مختلف برای چاپ های متفاوت استفاده میشود ، با مشاوره رایگان میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید .

دستگاه چاپ دیجیتال - HM 1800 R Pro - زیروپلاس

دستگاههای حرارتی

انتخاب پرسهای حرارتی مناسب به اندازه چاپخانه اهمیت دارد. اگر فشار حرارتی کمی وسیع تر از حداکثر اندازه چاپخانه چاپ باشد ، همیشه سودمند خواهد بود. اگر در آینده چاپخانه ای با اندازه بزرگتر را با افزایش تقاضا و افزایش سفارشات ترجیح می دهید ، استفاده از دستگاه بخاری موجود در طولانی مدت سود بیشتری خواهد داشت.
علاوه بر اندازه پرس حرارتی ، مهمترین مسئله البته کیفیت است. کیفیت چاپ تصعید مستقیماً به تنظیمات زمان پردازش ، دما و فشار مربوط می شود. ضروری است که مطبوعات نتایج مطلوبی و با کیفیت از پارچه ارائه دهند. توصیه می شود بعد از آزمایش مناسب ترین مقادیر فشار و دما برای مواد شما ، سفارشات بلافاصله پس از نصب دستگاه انجام شود. بنابراین می توانید در فرآیند بعدی هم در هزینه و هم در هزینه صرفه جویی کنید ، استفاده از مواد زائد را به حداقل برسانید و به بهره وری بیشتری برسید.

شرکت زیروپلاس پرس با برند معروف گوچلو رو پیشنهاد میکند .

دستگاه پرس - calender-piece-to-piece - زیروپلاس

کاغذ چاپ

همانطور که در بالا گفته شد ، کیفیت مقاله انتقال برای چاپ از مهمترین عواملی است که بر کیفیت بصری محصول تأثیر می گذارد. با استفاده از کاغذهای مخصوص دارای روکش خاص ، می توان از چاپ با کیفیت بالا روی همه پارچه ها استفاده کرد.

مهمترین نکته در اینجا ویژگی های پوشش کاغذ انتقال است. از آنجا که هزینه های جوهر به طور کلی در بازار زیاد است ، تولید کنندگان چاپ با مشکلات جدی روبرو هستند. هنگام چاپ هر کاغذ بدون پوشش در بازار ، بیش از 50 درصد از جوهر روی کاغذ باقی می ماند. هنگامی که کاغذهای پوشیده شده با فرمول خاص ترجیح داده می شوند ، 90 درصد از جوهر به پارچه منتقل می شود تا چاپ های بسیار باکیفیتی از محصول نهایی تولید شود.

علاوه بر این ، مهمترین مورد در استفاده از کاغذ انتقال ، جذب جوهر کاغذ است. به طور معمول ، وقتی جوهر روی کاغذ چاپ می شود ، جوهر باید خشک شود و کاغذ باید جوهر را جذب کند. وقتی کاغذ جوهر را جذب نمی کند ، به پارچه منتقل نمی شود و از بین رفتن جوهر رخ می دهد. در کاغذ پوشیده شده ، جوهر خیلی سریع خشک می شود و در نتیجه هیچ جوهر از بین نمی رود و یک مزیت قابل توجه در بازده است.

 

شرکت زیروپلاس کاغذ های کوتینگ و بدون کوتینگ و محافظ را با برند گولدن هورن پیشنهاد میدهد.

کاغذ کوتینگ- ۴۰ گرمی - مخصوص چاپ دیجیتال - زیروپلاس

جوهر

رنگهای تصعید با رنگهای استاندارد جوهر افشان تفاوت دارند. بسیاری از آنها در کارتریج یا بطری های رنگ بزرگ لیتری یافت می شوند. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از دستگاه خود ، باید از رنگهای تهیه کننده دستگاه یا رنگهای باکیفیت مطابق با چاپگر دستگاه خود استفاده کنید. علاوه بر این ، برای کارآمدترین و بدون دردسرترین استفاده از رنگ تصعید ، دستگاه ، برنامه های RIP و پروفایل رنگی باید بطور صحیح استفاده شود.

این پیش شرط است که رنگهای مورد استفاده شما در چاپ تصعید با چاپگر دستگاه سازگار باشد. از این رو مهم است که یک جریان رنگ صاف به دست آید تا باعث انسداد سر نشود. بنابراین ، اندازه ذرات باید از ابعاد مناسب برخوردار باشد. بنابراین ، رنگ پاشیده شده از سر ، مشکلی مانند شبح یا سرریز ایجاد نمی کند. از طرف دیگر ، زمان خشک شدن سریع رنگ ، ارائه طیف گسترده ای از رنگ و داشتن ویژگی های سازگار با محیط زیست که حاوی اجزای مضر نیست از اهمیت بالایی برخوردار است.

جوهرهای تصعید رنگ استفاده شده در چاپ تصعید رنگهای واضح تری نسبت به جوهرهای رنگدانه ایجاد می کنند و می توانند در سطح مورد نظر اعمال شوند. استفاده کاملاً ایمن ، سازگار با محیط زیست و برای سلامتی انسان بی خطر است.

 

شرکت زیروپلاس جوهر های سوئیسی با برند SPC  و نرم افزار قدرتمند ریپ ارگوسافت را  پیشنهاد میدهد.

جوهر سابلیمیشن -SPC سوییس - CMYK -پلاس C

برنامه های RIP و مدیریت رنگ

یکی از بزرگترین مزیت های چاپ تصعید در مقایسه با روش های سنتی ، طیف گسترده ای رنگ و امکان چاپ الگوی مورد نظر روی پارچه است. با این حال ، تولید کنندگان چاپ ، که تازه شروع به چاپ سابلیمیشن می کنند ، غالباً در وهله اول از ماشین آلات ، رنگ و محصولات کاغذی ، در انتخاب نرم افزار مناسب غفلت می کنند. با این حال ، مانند همه فن آوری های چاپ دیجیتال ، مدیریت دقیق رنگ با بدست آوردن رنگ مناسب و اطمینان از ثبات رنگ حاصل می شود.

در چاپ دیجیتال ، رنگ دیده شده در مانیتور و رنگ های به دست آمده در نتیجه چاپ بسته به دستگاه و مانیتور ممکن است متفاوت باشد. مدیریت صحیح رنگ در این مقطع در بیشتر موارد ضروری است. بنابراین باید ماشین صحیح و رنگ سازگار برای مدیریت صحیح رنگ در چاپ تصعید انتخاب شود اما برای انتخاب نرم افزار RIP مناسب باید از ویژگی ها و کارکردهای بسته نرم افزاری جستجو کرد.

پک نرم افزار ریپ - Ergosoft - زیروپلاس

اثرات زیست محیطی

یكی از مهمترین مزایای چاپ تصعید این است كه یك انتخاب ایمن هم برای محیط و هم برای محیط چاپ و هم برای اپراتور فراهم می كند. چاپ سابلیمیشن ، که بی ضررترین ، سازگار با محیط زیست و پایدارترین روش در بین فرآیندهای چاپ نساجی است ، زباله ایجاد نمی کند. از آنجا که فرآیند چاپ با تبدیل ذرات جامد به طور مستقیم به گاز صورت می گیرد ، نیازی به استفاده غیرضروری از آب نیست. در مقایسه با روش های سنتی مانند چاپ صفحه با استفاده از مقادیر بسیار زیاد آب ، نه تنها میزان ضایعات آب را به صفر کاهش می دهد ، بلکه یک فرآیند چاپ مقرون به صرفه تر را نیز فراهم می کند.

شرایط کار

تنها موردی که در فرآیند چاپ تصعید مورد توجه قرار می گیرد این است که کارگر با مطبوعات حرارتی در تماس نمی باشد. جدای از این ، چیزی در مورد انتشار گازهای مضر برای سلامتی انسان در مرحله چاپ و مطبوعات وجود ندارد.

 

منبع:

https://www.signeurasia.com/tr/blog

کاغذ قبل از پرس - بعد از پرس - خروجی رو ی پارچه - شرکت زیروپلاس

چاپ پارچه دیجیتالماشین-آلاتمواد-اولیهنرم-افزار

افراد مبتدیجوهرچاپ تصعیدچاپ سابلیمیشندستگاه چاپکاغذنرم افزار ریپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat